Świąteczne sms-y

Kartka świątecznaWysłanie kartki świątecznej pocztą jest oczywiście tradycyjną formą, która do niedawna dominowała wśród sposobów składania sobie życzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jednak odkąd większość z nas jest posiadaczami telefonów komórkowych wysyłamy sobie krótkie wiadomości tekstowe życząc spokojnych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

To podobnie jak kartki elektroniczne szybki sposób a życzenia mogą być rezultatem własnego pomysłu lub też zaczerpnięte z jednego z serwisów internetowych gdzie znaleźć można mnóstwo bożonarodzeniowych tekstów. Dodatkowo wraz z życzeniami można przesłać za pomocą telefonu zdjęcie lub obrazek typowo świąteczny dzięki usłudze mms także z animacją.

Jak więc się okazuje istnieje co najmniej kilka alternatywnych sposobów przesyłania sobie życzeń nie tylko tradycyjny- pocztą. Świąteczne sms-y mogą być bardziej poważne lub całkiem śmieszne. Wszystko zależy od tego do kogo kierujemy życzenia.

Atutem sms-owego sposobu przesyłania życzeń jest jego niższa cena niż tradycyjnego listu, który wymaga zakupu kartki, koperty oraz znaczka, który jest konieczny, aby list mógł dojść do adresata. Treść takich wiadomości nawiązuje najczęściej do wigilii, miłego spędzenia świąt oraz dobrej zabawy w noc sylwestrową i powodzenia w Nowym Roku. Kiedy zupełnie nie mamy pomysłu na treść sms-a to warto zajrzeć na strony internetowe zawierające duże ilości gotowych do wysłania wiadomości.

Ich jedynym minusem jest to, że jeśli wysyłamy je w ostatniej chwili w wigilię czy nawet w pierwszy dzień świąt może okazać się, że dojdą z dużym opóźnieniem ponieważ sieci komórkowe są zwykle w tym okresie przeciążone. Lepiej więc wysłać sms-a dzień lub dwa wcześniej. Co prawda nie jest to, to samo co wysłanie pięknej kartki w kopercie z życzeniami ręcznie nakreślonymi. Jednak tradycja wysyłania kartek ma swój urok.

Świadczy o tym, że pamiętamy o bliskich i przyjaciołach, starając się znaleźć czas na wyszukanie odpowiedniej kartki i pójście na pocztę w celu wysłania jej. Wiele osób w taki sposób kontaktuje się z rodziną, dodając do świątecznych życzeń także kilka słów na temat życia codziennego. Sms jest o wiele wygodniejszy a w dzisiejszych czasach kiedy mamy zbyt mało czasu z powodu pośpiechu związanego z pracą jedyną możliwą formą przekazania życzeń bożonarodzeniowych.